A gyerekszoba berendezése minden szülő számára érzékeny téma, mert általában a játékok szanaszét hevernek, és a gyerekek nem szívesen raknak rendet. Nem csoda, hogy a rendrakás állandó vita tárgya.
Íme 7 ötletet a játékok tárolásához, hogy elkerüld a vitát, és a gyerekek is szívesen, vagy akár maguktól is rendet rakjanak.
1. Könyvtároló
A könyvtároló ideális megoldás, mert könnyen kezelhető még a kisgyermekek számára is. Általában szívesen használják, mert így gyorsan megtalálják a kívánt könyvet. Az író- és rajzeszközöket, rajzlapokat tartsd külön zsebben, ami praktikusabb, mint a megszokott fiók, ráadásul kevésbé balesetveszélyes.
2. Guruló kerekes dobozok
Válassz a klasszikus tárolódobozok helyett kifejezetten gyerekek számára kialakított dobozokat. A színes, guruló kerekes dobozokat minden gyerek szereti, és így játék lesz a rendrakás. Igazi kincsvadászat lesz a játékok összeszedése, és közben megtanulják szortírozni a hasonló játékokat. Minden a maga helyére kerül, és a gyerekek még versenyezni is fognak, hogy ki tud előbb rendet rakni.
3. Hokedli
A gyerekszobában minden helyet ki kell használni, ezért érdemes hokedlit és stelázsit venni, mert ez lehet egyszerre ülőalkalmatosság és tároló is. Gyerekbútornak ideális a fenyőbútor, mert természetes anyagú és változatos, ráadásul hosszú távon használható, tartós.
4. A dobozokat és tartókat tároljuk az ágy alatt.
A ritkábban használt játékokat érdemes az ágy alatt tárolni, így tovább csökkenthető a rendetlenség. Fiókos tárolót is tehetsz az ágy alá, vagy használhatod az ágyneműtartót játékok tárolására: így további hely szabadul fel, és a rendet is könnyebb fenntartani.
5. Csoportosítsd a játékokat funkció szerint!
Csoportosítsd a játékokat funkció szerint, mert így gyorsabb lesz a pakolás, és könnyebb is megtartani a rendet. A ceruza, filctoll, festék, a rajzlap, ecset, kifestőkönyv legyenek az asztalon vagy a közelében. A plüssjátékok és a mesekönyvek kerüljenek az ágy mellé, vagy ahol a gyerek játszani szokott. A csoportosítással kevésbé vesznek el a játékok, és könnyebb is megtalálni őket.
6. Tárolókosár vagy -doboz
Tegyél a gyerekszobába néhány dobozt vagy kosarat, ahová a kisméretű vagy a nehezen csoportosítható játékokat teheti a gyerek. Hetente maximum 15 percet kell foglalkozni ezeknek a játékoknak az elrendezésével, és nem lesznek az apró játékok láb alatt.
7. Legyen játék a rendrakás és a takarítás
Tedd játékossá a rendrakást és a takarítást, és vond be a gyerekeket is! Vegyél játék takarítóeszközöket, akár versenyezhetsz is a gyerekekkel, hogy ki készül el először a rendrakással és a takarítással. Használd a fantáziádat, hogyan lehet a rendrakást izgalmas játékká tenni, miközben több és hasznos időt tölthetsz el a gyerekekkel. Ráadásul játékosan megtanulják a rendet és a felelősségvállalást.
Életkortól függetlenül jól használható mindegyik ötlet. Ha legközelebb belépsz a gyerekszobába és óriási kupleráj fogad, vagy az éjszaka közepén rálépsz egy apró játékra, vegyél nagy levegőt, és jusson eszedbe ez a 7 tipp. Nagyon fontos, hogy minél több meghitt és hasznos időt tölts el a gyerekekkel, hiszen nagyon hamar felnőnek.